Sergen Yalçın’ın yönetime geldiği günden bu yana 6 resmi maça çıkan Antalyaspor bu 6 maçta mağlubiyet yüzü görmezken 3 Galibiyet aldı. Oynadığı son 16 resmi maçta sadece 1 mağlubiyet gören Antalyaspor gördüğü bir mağlubiyeti de Adana Demirspor deplasmanında aldı.
Helton Leite, Dario Saric, Güray Vural ve Erdal Rakip gibi isimlerden yoksun bir şekilde Adana deplasmanına giden Akrepler’de Jehezkel kadroda olmasına rağmen oyuna girmezken şuanki ana kadronun vazgeçilmezlerinden olan Ramzi Safuri 46. dakikada oyuna girmişti. Şuan da Bodrumspor’un futbolcusu olan Ege Bilsel’in de ilk 11’de oyuna başladığı ilk Süper Lig maçıydı.
İşin dikkat çekici tarafı ise Antalyaspor’un son 16 maçta aldığı bu tek mağlubiyet Adana Demirspor’un son 13 resmi maçında aldığı tek galibiyet oldu. Ayrıca Adana Demirspor’un bu maçta attığı birinci gol bu sezon ligde buldukları en erken gol oldu.
Adan Demirspor Şanssızlığı
2-1 kaybedilen Adana Demirspor mağlubiyeti aynı zamanda Nuri Şahin’in Antalyaspor kariyerinin son maçı olmuştu. Kendisinden önceki teknik direktör olan Ersun Yanal’ın da Antalyaspor kariyerinde ki son maç yine 2-1 kaybedilen içerdeki Adana Demirspor maçı olmuştu.
Buksa kariyerinde kaçırdığı tek penaltıyı bu maçta attı.
Resmi maçlarda toplam 7 penaltı vuruşu yapan Adam Buksa; 6’sını gole çevirmeyi başarırken bu maçta dakika 90’da penaltıyı gole çeviremedi. Adam Buksa’nın kariyerindeki ilk başarısız penaltıyı bu maçta kullanması da Antalyaspor için işin cilveli tarafı oldu. Bu mağlubiyet mevcut yönetimin takımın başındayken gördüğü tek mağlubiyet oldu.
HABER: ARİF CAN YILDIZ