Elmalı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce merkez başta olmak üzere Yuva, Tavullar, Hacımusalar, Gölova ve Gökpınar Mahallelerinde açılan dikiş-nakış kurslarına katılan toplam 5 bin 885 kursiyerin eğitim süresince yaptıkları çalışmalar sergilenmeye başlandı.
Elmalı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün yıl sonu sergilerinden ilki Gölova Mahallesi’nde açıldı.
Gölova mahallesinde açılan kursa 18 kursiyer katıldı. Kursiyerler, dekoratif ahşap süsleme, dekoratif sepet örücülüğü, elde Türk işlemeleri, makinede beyaz iş çalışmaları ile kumaştan çiçek yapma konularını usta öğreticilerinden öğrenciler. Kursiyerlerin bir eğitim yılı sonunda da becerileri ve yaptıkları çalışmaları düzenlenen sergiyle beğeniye sunuldu.
Elmalı Halk Eğitim Merkezi tarafından Gökpınar Mahallesi’nde düzenlenen kurslara katılan 12 kursiyerin bebek odası hazırlama, çeyiz ürünleri hazırlama, dekoratif örtü dikimi, giyim üretiminde temel işlemler ve kadın düz dar etek dikimi gibi çalışmaları da mahallede açılan sergi ile görüye çıktı.
MERKEZ SERGİSİ
YARIN AÇILIYOR
Elmalı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Avcıoğlu, merkez serginin 11 Haziran 2024 Salı günü açılacağını ve hafta boyunca da açık kalacağını belirterek, Elmalılıları sergiyi gezmeye davet etti..
* Serpil ÖZGÜNSÜR