SON DAKİKA
header-ad

Elmalı Belediyesi Eskihisar’daki dükkanları ihale ile satıyor

Elmalı Belediyesi Eskihisar Mahallesi’nde bulunan 14 adet dükkanı açık arttırma suretiyle satışa çıkartıyor.

   Mahalle içinde bulunan dükkanlardan 217,35 metrekarelik olanın muhammen bedeli KDV dahil 5 milyon lira. Bu dükkan ile ilgili ilanın ulusal basında da yayınlanması dikkatlerden kaçmadı.

Eskihisar Mahallesi’ndeki 14 dükkanın satışı 26 Kasım 2025 Çarşamba günü, saat 10.48’den itibaren belediye toplantı salonunda, Encümen huzurunda yapılacak. 

En düşük bedelle satışa çıkarılacak  2 dükkan için 1 milyon 500 bin lira muhammen bedeller belirlenirken,  taşınmazların satış ve  kiralanması ile ilgili ihale şartnamesi ve eklerinin her gün mesai saatleri içinde Belediye Emlak ve İstimlak Şefliğinden alınabileceği de ilanda yer aldı.

Sözkonusu ihale ilanına haber sitemiz torosgazetesi.com adresinden ya da Basın İlan Kurumu’nun ilan.gov.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.
                            * Abdültalip GÜNGÖR

Kaynak : Haber Merkezi
Ekleme Tarihi : 2025.11.19 10:41:09
Son Düzenlenme Tarihi : 2025.11.19 10:54:18

Yorum Yap






Isparta’da Zafer Bayramı coşkusu fener alayı ile devam etti

Isparta’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü kutlamaları fener alayı yürüyüşü ile devam etti.
Isparta’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü kutlamaları fener alayı yürüyüşü ile devam etti. Isparta Belediyesi önünden bando takımı eşliğinde başlayan fener alayı Mimar Sinan Caddesi üzerinden 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında sona erdi. Fener alayına Isparta Valisi Aydın Baruş, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mustafa Kahraman, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fener alayı yürüyüşü 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bisiklet gruplarının şehir turu atmasıyla son buldu. Vali Baruş ve Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen bisikletiyle gruplara eşlik etti.
Kaynak : İHA
Ekleme Tarihi : 2023.08.31 17:37:21
Son Düzenlenme Tarihi :





Esnaftan, konserlerin otogarda düzenlenecek olmasına tepki

Elmalı esnafı, tarihi güreş öncesi etkinliklerde düzenlenecek konserlerin otogarda değil, meydanda düzenlenmesini istedi

67nci tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında düzenlenecek konser etkinliklerinde sahne alacak sanatçılar belirlenirken, konser alanı olarak mevcut otogar alanının belirlenmesine esnaftan tepki geldi. Daha önce de sanatçıların otogarda konser verdiğini ve o zamanda yer konusu ile ilgili mevcut belediye başkanına eleştirilerde bulunduklarını kaydeden bazı esnaflar, “Gördük ki, başkan değişse de fikirler değişmiyor. Esnafın düşünceleri dikkate alınmıyor. Otogar yerine konserler meydanda düzenlense, ilçe merkezindeki hareketlilik genele yayılır, biz esnaflarda yaşanacak insan sirkülasyonunun bir sonucu olarakta yüzümüzü güldüren bir satış yapabilirdik” dediler. 
Müzeden sonrasında Hanönü caddesi’ne doğru devam eden caddede yeterince insan sirkülasyonunun olmaması sebebiyle alışverişte de bir hareketlilik olmadığını kaydeden esnaflar, meydanda haftanın belirli günlerinde etkinlik düzenlenmesi önerilerini bir kez daha tekrarlarlarken, Başkan Halil Öztürk’ün de “konserler meydanda düzenlensin” önerilerini bir kez daha değerlendirmesini isteyerek, kendilerinin de konser hareketliliğinden yararlanmak istediklerini kaydettiler.


Kaynak : Haber Merkezi
Ekleme Tarihi : 2019.08.20 08:48:32
Son Düzenlenme Tarihi :