SON DAKİKA
header-ad

Elmalı Belediyesi’nden kiralama ihalesi

Elmalı Belediyesi, ilçe merkezi İplik Pazarı Mahallesi Haliçi mevkiinde bulunan iki dükkan ile Yeni Mahalle Garaj içindeki bir dükkanı açık arttırma suretiyle kiraya verecek. Belediye Başkanlığı tarafından ayrıca Yeni Mahalle’de bulunan düğün salonu da 6 ay süreyle kiralanacak. Belediye; Bayralar, İslamlar ve Tekke’de dükkan, İslamlar ve Imırcık’ta tarla, Salur ve Akçay’da ise kantar ihalesine çıkıyor. İhaleler 12 Ağustos’ta yapılacak

Elmalı Belediyesi bazı dükkan ve arsalarını ihale ile kiralamaya çıkartıyor. 12 Ağustos tarihinde yapılacak ihalelerde ayrıca düğün salonu ile bazı mahallelerde bulunan kantarlarda değişik süreler için kiralanacak.
Mülkiyeti Elmalı Belediyesi’ne ait  İplik Pazarı Mahallesi Hal içi’nde bulunan 1 nolu dükkanlar aylık 170’şer lira bedelle kiralanacak. 15 metrekare yanında 14 metrekare olmak üzere iki ayrı bölümden oluşan dükkanların ilkinin ihalesi 10.30’da, ikincisinin ihalesi ise 10.32’de gerçekleştirilecek. 
10.34’de Bayralar köyiçi mevkiinde bulunan 22 metrekarelik dükkan 3 yıllığına aylık 185 liradan açık arttırma suretiyle ihaleye çıkartılacak. İslamlar Köyiçi’ndeki dükkan ve yine İslamlar Türüdü Armudu’da bulunan 12 bin 155 metrekare arsa da 3 yıllığına kiraya verilecek. Dükkanın aylık kira bedeli 150 lira, tarlanın aylık kira bedeli ise 570 lira.
Imırcık Köşeyeri mevkiindeki 1767 metrekarelik tarla yıllık  550 liradan ihale ile kiralanacak. Mursal’daki konut 3 yıllığına  aylık 275 liradan, Eymir’deki iki ayrı konut ise 220’şer liradan ihaleye çıkarıldı. Yeni Mahalle Garaj içinde bulunan dükkan aylık 650 liradan ihaleye çıkarılırken, Salur Kızılyer meviindeki kantar  yıllık 15 bin liradan, 3 yıllığına, Akçay Karaahmet Kuyusu mevkiindeki kantar ise yine 3 yıllığına, yıllık 7 bin 500 liradan ihale ile kiralanacak. Tekke’deki dükkan yıllık 5 bin 900 liradan kiralama için ihale çıkartılırken, Yeni Mahallede’ki Kültür salonu ise 6 aylığına  7 bin 100 liradan ihaleye çıkartılıyor. İhaleler  ile ilgili detayları aşağıda yeralan ilandan okuyabilirsiniz

Kaynak : Haber Merkezi
Ekleme Tarihi : 2020.08.04 09:14:15
Son Düzenlenme Tarihi :

Yorum Yap






Kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalanmamak için intihar etti

Isparta’da polisin yakalamak için evine operasyon düzenlediği 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan adam kendisini silahla ağır yaraladı. Hastaneye kaldırılan şahıs tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Olay, Isparta’da merkeze bağlı Çelebiler Mahallesi 1414 sokakta dün gece meydana geldi. Edinilen bilgiye göre hakkında mala zarar verme ve konut ihlali suçlarından 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Mevlüt. Ö.’nün (42) ikamet ettiği adresi polis ekipleri tespit ederek, yakalamak için operasyon düzenledi. Sokak polis ekipleri tarafından güvenlik şeridi ile kapatıldı. Pompalı tüfekle polis ekiplerine direnen şahıs 6 saat süren ikna çabalarının ardından kendisini vurdu. Ağır yaralanan Mevlüt Ö. sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Isparta Şehir Hastanesine kaldırılırken, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Kaynak : İHA
Ekleme Tarihi : 2023.08.29 15:47:50
Son Düzenlenme Tarihi : 2023.08.29 15:48:29





Mersin’de mağazada genç kızı darp eden şahıs tutuklandı

Mersin’de genç bir kızın alışveriş mağazasında darp edilmesi olayıyla ilgili gözaltına alınan şüpheli, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, merkez Akdeniz ilçesi Şevket Sümer Mahallesi’nde A.Y. (19) adlı genç kız, mağazada bir kişinin saldırısına uğradı. Darp sonucu yaralanan genç kız, Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Şikayet üzerine çalışma başlatan polis, şüpheli S.G’yi gözaltına aldı. Genç kızın nişanlısı olduğu ileri sürülen şüpheli, işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Olay anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı
Öte yandan genç kızın darp edildiği anlara ilişkin görüntüler, iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Sosyal medyada da paylaşılan görüntülerde, şahsın mağazanın içerisindeki bir tezgahın arkasında genç kızı yere yatırarak tekme tokat dövdüğü anlar yer aldı.
Kaynak : İHA
Ekleme Tarihi : 2023.07.23 21:08:52
Son Düzenlenme Tarihi :